headerbanner

Pozor na Windows 8.1 update, PSPad a Firefox a StartW8

Aktualizace z Windows 8 na W8.1 může způsobit problémy s některými programy. Kdo pro své PHP aplikace používá PSPad, přijde o možnost zalamování řádků podle pravého okraje (přepíná se Ctrl-W), se zapnutým zalamováním se PSPad "kouše". Další problém je třeba se StartW8. (dále »)

Je dobré zvážit, jestli reinkarnované tlačítko Start ve Windows 8.1 stojí za update z Windows 8. Dál se u W8.1 objeví komplikace u Firefoxu při vyplňování formulářů. Chyba bude zřejmě ve spouštění vnějších skriptů, sloužících k selekci textu v okně.

Další problém je například s aplikací StartW8, vkládající tlačítko Start do původních W8. Pokud přeinstalujete na W8.1, budete mít najednou dvě tlačítka Start přes sebe. Když se pokusíte StartW8 odinstalovat a nemáte nejnovější verzi této aplikace, nepovede se vám to. Odinstalační utilita hlásí, že jde o aplikaci pro W8, ne pro W8.1. Řešením je odinstalovat StartW8 ještě před update, jinak nezbyde než StartW8 pouze vypnout. 

Aktualizaci z verze W8 na 8.1 není možné odinstalovat, nefunguje bod obnovení a jedinou cestou je obnovení ze záložního obrazu disku nebo reinstalace celého počítače. Z W8.1 se tak stává trochu pomsta Redmontu za malou vděčnost uživatelů, kterým tlačítko Start chybělo a nepochopili ani "genialitu" dotykových aplikaci.