headerbanner

Urychlení Joomly - příklad s pluginem JCH optimize

Příklady z předchozích článků (1, 2) o urychlení Joomly vysvětlovaly principy. Nyní jednoduchý příklad, jak se dá Joomla výrazně urychlit s jediným pluginem a bez hlubších znalostí. Odzkoušený mám plugin JCH Optimize, který umí spojit CSS a javascriptové soubory, javascripty navíc umí přemístit z hlavičky na konec stránky.

Číst dál...

Odstranění caption z Joomla 1.5 až Joomla 2.5

Joomla ani ve verzi 2.5 neumožňuje v administraci vypnout vkládání javascriptového kódu, který neumí nic jiného, než vložit titulek (caption) k obrázku. Pokud titulky nepoužíváte, můžete zjednodušit kód a tím i zrychlit Joomlu. Někdy se tím odstraní i problémy při instalaci pluginů (pro lightbox a pod.).

Číst dál...

Joomla 3 - SEO killer aneb jak rozčílit Google

Joomla 3 obsahuje chybu, která spolehlivě rozčílí Google. A nedivil bych se, kdyby chybné uvádění linku "canonical" považoval za duplicitní obsah.

Číst dál...

Urychlení Joomly 2

V prvním článku jsme se věnovali souboru .htaccess. Ve druhé etapě urychlování Joomly (a tedy kromě jiného i zvýšení "přívětivosti" pro Google) nejprve povypínejte (zneveřejněte) všechny nepoužívané moduly a pluginy. Eliminujete tím spoustu SQL dotazů, které zhoršují odezvu serveru.

Číst dál...

Urychlení Joomly 1

I nejnovější Joomla 2.5 ignoruje, že Google lépe hodnotí rychlejší weby. A nejde jen o pořadí, Joomla "natlačí" do mobilů s přenosovým limitem nesmyslný objem dat, takže ukrajuje z paušálu uživatele, což je v Česku s nízkými limity přenesených dat dost nešťastné. Poměrně jednoduše jde napravit aspoň to nejhorší.

Číst dál...

Bug v "responsive" šabloně Joomla 3.0

When you move the mouse between the rectangles from A to B, the B rectangle disappears. This bug in the Joomla! 3.x Protostar template doesn't cause gap between elements. The reason is a poor CSS.

Když v šabloně "protostar" přesunujete kurzor myši mezi obdélníky z A do B, obdélník B zmizí a znemožní volbu položky B. Jediný způsob, jak se na volbu B dostat, je opatrně přesunout kurzor v místě šipky spodního obdélníku, dotýkající se nadřazeného elementu. Stačí zakomentovat část souboru template.css na řádku 6195 a je po chybě, mezera mezi oběma prvky se přitom nezmění:

Comment the two lines from line number 6195 in the template.css file:

.navigation .nav-child {
position: absolute;
/*top: 95%;
left: 0;  */
z-index: 1000;
 

 

Menu bez šipek v šabloně Protostar Joomla 3.0

A menu in the Joomla Protostar template without an arrow .

Šipku menu v Bootstrap frameworku je možné odstranit krátkým doplněním "stylopisu".

Číst dál...

Odstranění autorství komprese X-Content-Encoded-By

Při zapnuté GZIP kompresi vkládá Joomla do hlavičky odpovědi 'X-Content-Encoded-By: Joomla! 2.5'. Tím zjednodušuje práci hackerům,

Číst dál...

Odstranění systémově vkládaných elementů do sekce HEAD v J1.5 až J2.5 bez hacku jádra

Joomla vkládá do každé stránky skript pro titulkování obrázků, linky na RSS a další elementy. Mnohé lze odstranit úpravou šablony.

Číst dál...

How to set the head section of Joomla 3.2 to HTML5

HTML5 standard requires different meta tags and script and link tags without a 'type' attribute.

Číst dál...

Removing javascript from head without hack - Joomla

Joomla adds a javascript code to the head of every page to initialise image captions. Here is an option to remove it.

Číst dál...