headerbanner

Joomla 3 - SEO killer aneb jak rozčílit Google

Joomla 3 obsahuje chybu, která spolehlivě rozčílí Google. A nedivil bych se, kdyby chybné uvádění linku "canonical" považoval za duplicitní obsah.

Číst dál...

Urychlení Joomly 2

V prvním článku jsme se věnovali souboru .htaccess. Ve druhé etapě urychlování Joomly (a tedy kromě jiného i zvýšení "přívětivosti" pro Google) nejprve povypínejte (zneveřejněte) všechny nepoužívané moduly a pluginy. Eliminujete tím spoustu SQL dotazů, které zhoršují odezvu serveru.

Číst dál...

Urychlení Joomly 1

I nejnovější Joomla 2.5 ignoruje, že Google lépe hodnotí rychlejší weby. A nejde jen o pořadí, Joomla "natlačí" do mobilů s přenosovým limitem nesmyslný objem dat, takže ukrajuje z paušálu uživatele, což je v Česku s nízkými limity přenesených dat dost nešťastné. Poměrně jednoduše jde napravit aspoň to nejhorší.

Číst dál...

Bug v "responsive" šabloně Joomla 3.0

When you move the mouse between the rectangles from A to B, the B rectangle disappears. This bug in the Joomla! 3.x Protostar template doesn't cause gap between elements. The reason is a poor CSS.

Když v šabloně "protostar" přesunujete kurzor myši mezi obdélníky z A do B, obdélník B zmizí a znemožní volbu položky B. Jediný způsob, jak se na volbu B dostat, je opatrně přesunout kurzor v místě šipky spodního obdélníku, dotýkající se nadřazeného elementu. Stačí zakomentovat část souboru template.css na řádku 6195 a je po chybě, mezera mezi oběma prvky se přitom nezmění:

Comment the two lines from line number 6195 in the template.css file:

.navigation .nav-child {
position: absolute;
/*top: 95%;
left: 0;  */
z-index: 1000;
 

 

Menu bez šipek v šabloně Protostar Joomla 3.0

A menu in the Joomla Protostar template without an arrow .

Šipku menu v Bootstrap frameworku je možné odstranit krátkým doplněním "stylopisu".

Číst dál...