headerbanner

Mikrostránky podpoří pořadí ve vyhledávačích

Autor: Petr Liška

Když se nějaký jiný web odkazuje na ten váš, můžete získat nové návštěvníky. Má to jednu podmínku - odkazující musí tématikou odpovídat vašemu kmenovému, aby měl návštěvník důvod na odkaz kliknout. Může to být i velmi malý a tedy levný statický web - "mikroweb" (mikrostránky, microsite). Když se udělá šikovně, může získat dobré pořadí ve vyhledávačích a podpoří hodnotu kmenového webu, důležitou pro jeho vlastní pořadí.

microsite

200 korun ročně za doménu plus cena za vytvoření mikrowebu - je to levnější, než roční zápis v mnoha katalozích firem. (Umístit se to dá i na hosting zdarma). Efekt je přitom zpravidla mnohem vyšší, než u placených zápisů. Podívete se například na vzor mikrowebu nebo na reálné nasazení podobného mikrowebu s vlastní doménou. No a zde najdete umístění posledně jmenovaného na Seznamu.

Pořadí na Seznamu (a také na Google na frázi dmychadla Secoh) u uvedeného příkladu je nejlepším důkazem efektivity. Na obrázku vidíte, že mikrostránky dokonce předběhly podpořený web.

Mikroweb nemusí mít velký obsah. Podstatné je ale jeho správné kódování a využití možností optimalizace. V žádném případě nejde o amatérské "nasypání obsahu" do několika stránek. Než si dlouho psát, radši mi rovnou zavolejte 777 176 620, abyste si udělali obrázek, zda i pro vás může být mikroweb užitečný.