headerbanner

Hostshop - hlavně neprodávejte příliš

Hostshop je po loňském očesání funkcí spíš jen pro velmi malé shopy. Kdo některou z původně bezplatných funkcí potřebuje, získá ji pouze v dodatečné balíčku, jehož cena za měsíc je několik stovek. A to je důvod poohlédnout se po jiném řešení. Pokud ale začínáte jako neplátce DPH a máte šanci obrat zvýšit tak, že se povinně stanete plátci, ani o Hostshopu neuvažujte a začněte jinde rovnou.

Číst dál...

S obchodem Hostshop na savana.cz můžete mít na Google Merchant potíže. A možná i s mnoha jinými shopy.

 

MOŽNÁ znamená, že Google třeba ještě nepotrestal obchody, které po 16. 9. neuvedly do pořádku své exporty zboží. A netýká se to jen Hostshopu. Na vině jsou ovšem i mnohdy nesplnitelné požadavky Google.

Číst dál...

Hostshop - marketingové ztřeštěnosti

hosthvezdaJeště vloni neuměla administrace e-shopu Hostshop vypnout hodnocení produktu hvězdičkami. Teď už to sice umí, ale narozdíl od přirozené logiky tohle hodnocení a další "vychytávky" musí uživatel u každého produktu zvlášť vypínat.(již to jde vypnout v celém shopu - duben 2013) Když si na to člověk nedá pozor, páchá marketingovou sebevraždu.

 
Číst dál...

Hostshop - neztrácejte pořadí na Seznamu a Google

S Hostshopem při běžném nastavení hostingu na Savaně zbytečně ztrácíte body důležité pro pořadí ve vyhledávačích. Důvodem je přednastavený identický obsah na adresách priklad.cz a www.priklad.cz. Nastavení přesměrování pro Hostshop přitom není zrovna intuitivní. Jestli přesměrování potřebujete, zjistíte nejlépe z testu v článku o pořadí ve vyhledávačích. V zásadě existují tři možnosti:

Číst dál...

Hostshop - pozor na změny

Pro laiky budou z následujícího textu podstatné tři věci: Navigace mezi položkami je již vyřešena. Pokud jste se posledních 14 dnů dívali jen do navigace a ne na shop samotný, radši to udělejte, a nový šablonovací systém umožňující podstatně větší variabilitu ještě chvíli nepoužívejte.

Číst dál...

Hostshop - recenze stavu v roce 2013

Hostshop se od loňského roku vylepšil a mnohé, co jsem o něm psal, již neplatí. Některé dosud běžně dostupné funkce ale přesunul do nadstandardních balíčků.

Číst dál...

Hostshop - zkušenosti a některé problémy - shrnutí

Pro ty, kdo se chystají nasadit svůj shop na systém Hostshop u Savana hostingu, povytáhnu "zajíce z pytle".

Číst dál...

Hostshop - skrytí hvězdiček hodnocení produktu

Administrace e-shopu Hostshop zatím neumí vypnout hodnocení produktu hvězdičkami. (Únor 2013 - Hostshop se polepšil, takže tento text je spíš jako inspirace jak si poradit, když shop zobrazuje něco, co nejde vypnout v administraci. Problematika "hvězdičkového hodnocení" je aktualizována v jiném článku.) 

Číst dál...

Hostshop - pro radost Google

Hostshop v administraci při zadávání produktu nabízí kolonku "Klíčová slova". Nejsou to však ve skutečnosti klíčová slova (keywords), ale popis (description). Popis se tedy objeví v meta tagu DESCRIPTION v hlavičce HEAD a je záhodno ho vyplňovat pro každý produkt jedinečnými větami, například "Membrána pro dmychadlo Secoh. Je vhodná pro modely SLL". Jinak totiž Google "křičí", že máte stejný popis na více stránkách.

Číst dál...

Dejte Google data svého Hostshopu - XML feed pro srovnávač Google

(Již v plném rozsahu neplatí - nyní Hostshop feed pro Google obsahuje, ale pokud nevíte, jak s tím naložit, jsou tu stále užitečné informace - 4/2013) Máte své zboží z Hostshopu na zbozi.cz nebo heureka.cz, ale ne ve srovnávači od Google? Cože? U největšího světového vyhledávače o vašich produktech neví? Napravíte to pár kliknutími.

Číst dál...

Zboží skladem na Hostshopu

V Hostshopu můžete nastavit dostupnost zboží (menu Katalog-Dostupnost zboží) pouze číselně. Číslo 0 znamená nedostupné zboží. Skript pro XML feed, tedy pro seznam zboží poskytovaný e-shopem pro srovnávače, však do elementu DELIVERY_DATE zapisuje nikoli vámi uvedenou hodnotu v počtu dnů, ale číslo o jedničku menší.

Číst dál...