headerbanner

Hostshop - skrytí hvězdiček hodnocení produktu

Administrace e-shopu Hostshop zatím neumí vypnout hodnocení produktu hvězdičkami. (Únor 2013 - Hostshop se polepšil, takže tento text je spíš jako inspirace jak si poradit, když shop zobrazuje něco, co nejde vypnout v administraci. Problematika "hvězdičkového hodnocení" je aktualizována v jiném článku.) 

Nezkoumal jsem podrobně chování hodnocení, tedy zda a jak sumarizuje kliknutí, ale hodnotit může každý. Konkurent tedy může naklikat nejhorší hodnocení položek. To je nepříjemné, a protože podle informací ze savana.cz, která Hostshop provozuje, se možnost vypnutí hvězdiček teprve připravuje, nezbývá než tuhle problematickou funkci aspoň zneviditelnit.Do hs-extra.css (nejprve ho musíte mít povolený v nastavení vzhledu) vložte:

div.product-rating-od,div.product-rating-ev{
    display: none;
  }
div.detail-left div.product-bl:first-child + div.product-bl 
{border:none;}

 

 

shopcarkaPopis prvních tříd zamezí zobrazování hvězdiček, ale protože hvězdičky jsou v elementu div.product-bl, který má nastavený rámeček, zůstane rámeček viditelný jako čárka (viz obrázek vpravo). To odstraní až popis u druhé třídy. Ten by měl vyhovovat většině prohlížečů a nahrazuje modernější :nth-child(2), kterému nerozumí IE 8. Popis v podstatě říká:
"Nastav žádné ohraničení pro druhý element div.product-bl v elementu div.detail-left".

Zrušit ohraničení až u druhého elementu je nutné proto, že prvním elementem s třídou .product-bl je rámeček s údaji o zboží a u něj je ohraničení potřebné.

Samozřejmě by šlo spojit oba popisy do jediného a vlastnost display:none nastavit jen u druhé třídy. Zvolené řešení ale zaručuje, že pokud náhodou některý prohlížeč druhému popisu neporozumí, hvězdičky určitě skryje, i když po nich zbyde ona čárka.

 

Výsledek je následující:

hostshopbez